Biuro podróży Płock - Gler Travel   tel: (024) 262 41 84, (24) 365 92 00           email: travel@gler.home.pl                 GG:6064893


              

 

   
       UlubioneZakładka i dzielenie si

Pekin i okolice

Pekin i okolice


Cena: 4269 zł od osoby

Termin: 06.08 - 14.08.2014 * dostępne również inne terminy

 

PEKIN – BADALING

Uwaga: terminy wylotów 13.01, 17.01, 20.10, 24.01, 19.02 realizowane są połączeniem bezpośrednim LOT (Boeing 767-300), 12.03 - bezpośrednio LOT (Boeing 787 Dreamliner)

Dzień 1. Warszawa - Pekin.
Wylot z Warszawy.

Dzień 2. Pekin (Świątynia Nieba).
Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Następnie zobaczymy Świątynię Nieba - jeden z głównych symboli Pekinu, miejsce modłów o pomyślne zbiory w okresie panowania dynastii Ming i Qing. Po południu czas wolny na odpoczynek po trudach podróży. Wieczorem powitalna kolacja.

Dzień 3. Pekin (Zakazane Miasto, Plac Tiananmen).
Po śniadaniu zobaczymy tzw. Zakazane Miasto, będące od XV wieku siedzibą kolejnych władców „Państwa Środka". Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Jingshan - spacer w parku ze słynnym "Wzgórzem Węglowym". Następnie odwiedzimy mauzoleum Mao Zedonga (wejście w miarę możliwości) znajdujące się na Placu Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Monumentalna budowla wzniesiona w latach 1976-1977 stanowi miejsce pochówku przywódcy Chińskiej Republiki Ludowej. Rzut oka na nowoczesny Pekin - budynek Opery Narodowej, a następnie najstarsza ulica miasta - Liulichang - pełna antycznych sklepów z przedmiotami chińskiego rzemiosła ludowego, oraz niedawno odrestaurowana uliczka Qianmen. Wieczorem obiadokolacja.

Dzień 4. Pekin (Letni Pałac).
Śniadanie. Następnie wizyta w zoo - pawilon pandy wielkiej. Wizyta w zakładzie rzemieślniczym wytwarzającym biżuterię z pereł - możliwość poznania procesu hodowli pereł słodkowodnych oraz dokonania zakupów. Później jedziemy do Letniego Pałacu, założonego przez cesarza Qianlong w 1750 roku. Położony pod Pekinem kompleks pałacowy, zwany inaczej "Ogrodami Naturalnej Harmonii" urzeka rozmachem i przepychem. Od 1998 znajduje się na Liście UNESCO jako unikatowy przykład chińskiej sztuki projektowania ogrodów. Na prawie 3 km kwadratowych znajduje się sztuczne jezioro Kunming oraz Wzgórze Długowieczności, nad którym górują zabudowania pałacu. Wzdłuż brzegu jeziora znajduje się jedyna w swoim rodzaju galeria-deptak, gdzie na sklepieniu zadaszenia znajdują się setki tradycyjnych dzieł sztuki malarskiej. Na końcu panoramy zobaczymy Marmurową Łódź, którą wielkim kosztem kazała zbudować okrutna Cesarzowa Cixi. Zobaczymy też Świątynię Lazurowych Obłoków z pawilonem pięciuset Arhatów i Pagodą Diamentowego Tronu. Wieczorem obiadokolacja.

Dzień 5. Pekin - Badaling (Mur Chiński).
Po śniadaniu zobaczymy grobowce cesarzy z dynastii Ming. Przejazd wzdłuż legendarnej Drogi Duchów i wejście na teren jednego z 13 grobowców. Wizyta w zakladzie rzemieśliniczym produkującym wyroby z emaliowanej miedzi (tzw. cloisonne). Później w Badaling spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru. Wieczorem obiadokolacja.

Dzień 6. Pekin.
Spacer po Parku Ritan, gdzie mieszkańcy stolicy uprawiają poranne ćwiczenia Tai Chi. Powrót do hotelu na śniadanie. Następnie Park Morza Północnego (Beihai), w którym oprócz urzekającego jeziora znajduje się Biała Pagoda i Ekran Dziewięciu Smoków. Przejażdżka łodzią po znajdującym się w parku jeziorze, a następnie ulica Wangfujing - jedna z głównych alei handlowych miasta. Wieczorem obiadokolacja, a następnie wizyta na wieczornym targu z żywnością.

Dzień 7. Pekin.
Po śniadaniu zwiedzanie miejsc związanych z religijnością Chińczyków. Będą to: Świątynia Lamy - jedna z najbardziej znanych w Pekinie świątyń lamaistycznych ze wspaniałym posągiem Buddy Maitrei o wysokości 26 metrów oraz Świątynia Konfucjusza poświęcona filozofowi, który tysiące lat temu stworzył podstawy moralności chińskiej. Zobaczymy także Taoistyczną Świątynię Białego Obłoku, a następnie odwiedzimy galerie sztuki chińskiej. Obiadokolacja.

Dzień 8. Pekin.
Śniadanie.  Przejażdżka rikszami po najstarszych uliczkach miasta (dzialnica tzw. hutongów) i wizyta w lokalnym domostwie. Chwila na relaks na tzw. "uliczce barów" przy niewielkim jeziorze. Odwiedzimy również tradycyjna chińska herbaciarnię. Wizyta na terenie obiektów olimpijskich (jeśli w danym dniu będą organizowane zawody sportowe ten punkt programu może się nie odbyć), a następnie rzut oka z autokaru na nowoczesny gmach telewizji CCTV. Krótki czas wolny w tzw. "wiosce Sanlinton" - nowoczesnym centrum handlowym zaprojektowanym przez międzynarodowy zespół 6 młodych architektów. Odwiedzimy też tradycyjny chiński bazar Yaxiou. Wieczorem pożegnalna kolacja ze słynną „kaczką po pekińsku".

Dzień 9. Pekin - Warszawa.
Śniadanie. Czas wolny uzależniony od godziny wylotu. Zakończenie programu i wylot do Polski z międzylądowaniem w porcie europejskim. Wieczorny przylot do Warszawy.

Ecco Travel zastrzega możliwość zmiany rozkładów lotów i kolejności zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów grupowych mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą  w kraju rozpoczęcia imprezy. Liczba miejsc w ofercie ograniczona.

Cena zawiera:

  • przelot na trasie Warszawa - Pekin - Warszawa z przesiadkami,  terminy wylotów 13.01, 17.01, 20.10, 24.01, 19.02 realizowane są połączeniem bezpośrednim LOT (Boeing 767-300), 12.03 - bezpośrednio LOT (Boeing 787 Dreamliner)
  • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
  • zakwaterowanie w hotelach 3 *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimtyzacją
  • śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w tym powitalna kolacja oraz pożegnalna kolacja z "Kaczką po pekińsku", w cenie 1 szklanka napoju)
  • lokalny transport klimatyzowanym autokarem
  • zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)
  • serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego i polskiego pilota

Cena nie zawiera (kwoty dopłat - formularz rezerwacji):

  • dopłaty do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
  • kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla kierowców, bagażowych i przewodników lokalnych - ok. 140 USD/os., obowiązkowo płatne na miejscu
  • kosztów wizy chińskiej

 

Wizy:
Wymagane są wizy, wydawane przez Ambasadę Chin w Warszawie w cenie 220 PLN/os.
Ecco Travel pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/od osoby za pośrednictwo.
W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji, wymagane jest przesłanie paszportu każdego uczestnika (ważny min. 6 miesięcy od daty wjazdu do Chin), ręcznie wypełnionego wniosku wizowego oraz zdjęcia (kolorowe, w formacie paszportowym).
Dokumenty prosimy przesyłać na adres: Ecco Holiday, Al. Jerozolimskie 113/115, 02-017 Warszawa, z oznaczeniem nazwy imprezy i jej terminu. Prosimy o dostarczenie paszportów najpóźniej na 14 dni przed datą wylotu.
W przypadku przekroczenia terminu przesłania dokumentów procedura wydania wizy wymaga pobrania dodatkowej opłaty 150 PLN/os. W takim wypadku zastrzegamy możliwość odwołania pośrednictwa. Paszporty do odbioru podczas odprawy na lotnisku Okęcie w Warszawie, w przypadku wylotu z lotniska lokalnego odsyłane klientowi.
Wymagane jest przesłanie danych paszportowych w momencie rezerwacji lub najpóźniej na 28 dni przed wylotem, z uwagi na konieczność potwierdzenia usług w Chinach (m. in. biletów kolejowych). W przypadku nieuzupełnienia danych w terminie Ecco Travel zastrzega możliwość odwołania wyjazdu.

 

 

Szukasz dodatkowych informacji dotyczących oferty? - Zadaj pytanie e-mailem travel@gler.home.pl         

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zespół GLER TRAVEL